Nieruchomości ostro w górę!

Opublikowano: 19-07-2021

Wróć do spisu artykułów


Aktualnie ceny mieszkań w wielu miastach osiągają rekordowe ceny.

Ceny mieszkań, w szczególności w dużych miastach, z roku na rok są coraz wyższe. Co powoduje, że mieszkania są takie drogie? Czy nie ma możliwości ich tańszego budowania i czy w ogóle jest szansa na to, że ceny zaczną maleć?

Rosnące ceny materiałów i usług budowlanych powodują,że usługi drożeją do czego przyczyniają się braki kadrowe na rynku pracy. Brakuje pracowników wykwalifikowanych,a co za tym idzie fachowcy zaczęli się cenić,przez co żądają wyższych stawek za swoje usługi,co przekłada się na wyższe płace dla pracowników.

Drugą istotną kwestią bezpośrednio wpływającą na ceny mieszkań w Polsce jest duże zainteresowanie inwestycjami w rynek nieruchomości po stronie polskich i zagranicznych inwestorów. Rekordowo niskie oprocentowanie lokat skłania inwestorów do poszukiwania stosunkowo bezpiecznych i dających wyższy zwrot przedsięwzięć na lokalnym rynku. Zakup mieszkań pod wynajem zaspokaja tę potrzebę, a biorąc pod uwagę niską siłę nabywczą wynagrodzenia przeciętnego Polaka (za średnio miesięczną pensję Polak jest w stanie nabyć zaledwie 0,86 m2 mieszkania w dużym mieście, a Niemiec w Berlinie ok. 2 m2), zdaje się być świetnym sposobem na uzyskanie stałych dochodów z najmu i osiągnięcie upragnionego poziomu niezależności finansowej.

Do wyższych cen należy doliczyć ceny gruntów pod inwestycje,których zaczyna brakować.A to przekłada się na znaczny wzrost cen mieszkań.

Aktualnie jeżeli szukają Państwo tanich działek,mieszkań to należy szukać poza dużymi miastami w granicach do 30 km. Jest to najrozsądniejsze wyjście z i tak trudnej sytuacji na rynku Nieruchomości jeżeli chodzi o ceny.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję